Dlaczego gry mmorpg są tak popularne?

Popularne gry mmorpg swój początek miały już w latach 70-tych ubiegłego wieku. Pierwsze gry typu MMO dzisiejszym graczom mogą wydawać się niezwykle prymitywne. Grafika, fabuła- trudno je nawet porównać do nowoczesnych gier obecnie wydawanych. Pod skrótem MMO tak właściwie kryje się nazwa Massively Multiplayer Online. Tłumaczac na język polski możemy mówić o grach, w których udział brać może w jednym czasie setki tysięcy osób za pomocą internetu. Gry MMO największą popularnością cieszą się w wersji RPG. Na wiele długich godzin gracze pochłonięci są wirtualnym światem. W zależności od wybranej gry muszę wykonywać różnorodne zadania, zdobywać przedmioty, ekwipunek, rozwijać swojego bohatera. Największą frajdą gier MMORPG jest to, że za naszymi rywalami stoją konkretni ludzie a nie postacie tworzone wyłącznie przez komputer.

Gry mmorpg to dochodowy biznes

Stworzenie gry MMORPG to niemałe koszty. Firma produkująca gry MMORPG musi nie rzadko wyłożyć miliony dolarów na stworzenie intrygującej gry. Tak duże nakłady finansowe nie gwarantują zresztą zysku. Niektóre gry MMORPG dostępne są w internecie za pomocą zwykłych przeglądarek internetowych. Część sprzedawana jest w postaci tradycyjnych płyt CD a część można pobrać za pośrednictwem internetu. Jedną z najpopularniejszych gier MMORPG jest World of Warcraft. Ta gra ma milionów fanów na całym świecie. Co więcej co jakiś czas organizowane są nawet specjalne mistrzostwa. Najlepiej niech o tym świadczą liczby. W World of Warcfrat bawi się nawet 19 milionów ludzi na całym świecie. Najpopularniejsze gry mmorpg są w stanie przynieść zyski rzędu kilkuset milionów dolarów rocznie. W przypadku gier MMORPG dostępnych za darmo za pośrednictwem przeglądarek internetowych gracz prędzej czy później będzie chciał dokupić niezbędny mu ekwipunek. Najbardziej popularne gry są tez dostępne w wersji abonamentowej. Gracze, którzy chcą kontynuować grę zmuszeni są do wykupywania miesięcznego abonamentu.

Gry mmorpg

Eksperci od gier MMJOPRG przewidują jednak, że powoli od opłat abonamentowych będziemy odchodzić. Gracze wolą bowiem inwestować w rozwijanie postaci dokupując mu potrzebne przedmioty do rozwoju czy przejścia kolejnego poziomu. Kwoty za kupno niezbędnego ekwipunku nie są zbyt duże. Dla firm produkujących gry MMORPG są jednak olbrzymie. Sprawdzenie wszystkich interesujących tytułów przez jedną osobę byłoby niezwykle trudne. Wybór gier MMORPG jest przeogromny. Ich wciąż rosnąca popularność jak najlepiej świadczy o potencjalne tkwiącym w tego typu grach. W grach mmorpg fabuła stanowi drugorzędną rzecz. Najważniejsze jest rozwijanie postaci. Poprzez kupno dodatkowego ekwipunku możemy przyspieszyć rozwój postaci. Istnieją specjalne rankingi, które klasyfikują poszczególne gry mmorpg. Gdy dopada nas jesienna nuda i nie wiemy w jaki sposób spędzić wolny czas gry mmorpg mogą być najlepszym rozwiązaniem. Co ciekawe niektórzy ludzie utrzymują się z zawodowego grania w gry. Spróbujmy choć raz zagrać w mmorpg a przekonamy się jak wciągający jest to świat.

Dodaj komentarz

Comment
Name*
Mail*
Website*