Gry na komputer- jak wybrać najciekawszą?

W naszym kraju o grach komputerowych można usłyszeć głównie w negatywnym kontekście. Mówi się, że wywołują one przede wszystkim agresję, alienują z życia a sami gracze określani są mianem freaków. Jak się okazuje gry na komputer to sposób spędzania czasu dla milionów Polaków. Jeśli te twierdzenia miałyby pokrycie w rzeczywistości to Polskę zamieszkiwaliby sami agresywni, wyalienowani ludzie. My pokusimy się o stwierdzenie, że gry komputerowe coraz częściej są wytworem kultury. Weźmy choćby pod uwagę bardzo popularnego Wiedźmina. Gra została opracowana na podstawie sagi książkowej Andrzeja Sapkowskiego. Podbiła serca nie tylko graczy z Polski ale wręcz z całego świata. W naszym kraju zyskała miano kultowej a każda kolejna nowa odsłona wywołuje nie lada emocje. Co ciekawe w naszym kraju w gry na komputer gra coraz więcej kobiet.

Najpopularniejsze gry na komputer

Gry komputerowe pozwalają oderwać się od szarej i smutnej rzeczywistości. Dają też o wiele więcej niż oglądanie filmów czy seriali. Gracz może się wcielić w superbohatera, od którego zależy los całego świata. W przypadku Wiedźmina wciela się w postać, która zabija potwory i chroni od nich zwykłych ludzi. Na kanwie kultowych filmów i książek takich jak „Władca Pierścienia”, „James Bond” czy „Gwiezdne Wojny” powstały gry cieszące się przeogromną popularnością. Firmy zajmujące się produkcją gier komputerowych na tworzenie nowych tytułów wydają nawet setki miliony dolarów. Najnowsza odsłona bardzo popularnej gry „GTA” kosztowała aż 100 mln dolarów. Gry na komputer dzielą się na wiele różnych kategorii. To między innymi gry strategiczne, przygodowe czy sportowe. Gry pozwalają nam być tylko tym kim chcemy, przenoszą nas w świat fantazji. Jedyne co ogranicza to wyobraźnia. Co więcej dzięki grom komputerowym można odbywać podróże w przeszłość czy przyszłość. Sporą popularnością cieszą się również gry, które symulują prawdziwe życie. Ma to oczywiście pewne zagrożenia. Gdy rzeczywistość nas nie zadowala łatwo jest przenieść się w świat fantazji.

Gry na komputer

Najpopularniejsze gry komputerowe przynoszą krociowe zyski. Jak na razie gry komputerowe to przede wszystkim dobry sposób na spędzanie wolnego czasu. Wybór jest tak ogromny, że każdy znajdzie coś dla siebie, coś co pochłonie ich na długie godziny. Ostatnio mówi się nawet, że z grami komputerowymi związany jest zupełnie nowy zawód. Mowa o zawodowych graczach, którzy z grania zaczynają się utrzymywać. Można to potraktować jak swego rodzaju sport. Z całą pewnością o ile z wyborem gier komputerowych całkowita dowolność mają osoby dorosłe to warto kontrolować to w co grają nasze dzieci. Kilkuletnie dzieci powinny grać głównie w gry na komputer mających walor edukacyjny, takie, które poprzez zabawę uczą. Najpopularniejsze tytuły są bowiem przesycone przemocą dlatego tak ważna jest kontrola rodzicielska. Zresztą również gry na komputer dla dorosłych mogą mieć walor edukacyjny. Mogą na przykład uczyć gry na giełdzie.

Dodaj komentarz

Comment
Name*
Mail*
Website*