Gry na konsole biją rekordy popularności

W naszym kraju wciąż jeśli chodzi o platformę do gier wygrywa tradycyjny pecet. Z roku na rok coraz większą popularnością cieszą się jednak konsole do gier. Gry na konsole znajdują się z kolei w ścisłej czołówce sprzedaży. Najwięcej graczy wybiera Playstation oraz Xbox-y. Obecnie można już zakupić Playstation czwartej generacji. Ich poprzedniki choć mają już kilka dobrych lat, ustępują nowym edycjom pod względem wydajności Ze względu na spory wybór gier cieszą się największym zainteresowaniem użytkowników. Co więcej wprowadzenie nowej konsoli PlayStation przyczyniło się do zdecydowanej obniżki cen za gry na PlayStation3. Obniżka cen dotyczy nie tylko rynku pierwotnego ale również wtórnego. Na aukcjach internetowych najpopularniejsze gry na konsole można już kupić za jedną trzecią pierwotnej ceny. Czy warto więc wybierać gry na konsole zamiast na tradycyjnego peceta?

Dlaczego gry na konsole są tak popularne?

Po pierwsze komputery można dowolnie modernizować. Nowoczesne gry mają ogromne wymagania sprzętowe. Jeśli stary pecet ma im sprostać jego użytkownik powinien zainwestować w kartę graficzną, większa ilość pamięci czy nawet wymianę dysku twardego. Stare pecety należy więc pod względem sprzętowym dostosować do nowo wydanych gier. Konsole pozwalają z kolei cieszyć się grami przez wiele długich lat. To producenci muszą bowiem dostosować grę pod wymagania sprzętowe. Niezależnie jednak od tego jaką konsolę wybierzemy każdy gracz choć raz stanie przed dylematem jaką grę wybrać? Wybór jest właściwie nieograniczony. Pewna pomocą mogą być dla nas wszelkiego rodzaju rankingi i plebiscyty na najpopularniejsze gry na konsole. Najpopularniejsze gry na konsole mają fanów na cąłym świecie. Wśród tytułów cieszących się największą popularnością wymienić możemy polskiego Wiedźmina, Call of Duty, GTA czy „Śródziemie: Cień Mordoru, Battlefield 1, Fifa 17.

Gry na konsole

Wśród interesujących tytułów znajdziemy też propozycję dla dzieci. Co prawda gry na konsole wywołują spory sprzeciw wśród rodziców to czasami warto swoim pociechom „marnować“ czas. Dziecko musi mieć czas zarówno na naukę jak i zabawę. Wybierając dobre tytuły mamy szansę czegoś w ten sposób dziecka nauczyć. Jedno jest pewne. Polacy grają coraz więcej. Co ciekawe nie tylko mężczyźni. Gry na konsole cieszą się też ogromną popularnością wśród kobiet. Wybór przeróżnych gier na konsolę jest właściwie nieograniczony. Każdy znajdzie dla siebie najodpowiedniejszy tytuł. Gra przenosi w zupełnie inny świat, można uwolnić się od trosk i zmartwień dnia codziennego. Gdy brakuje pomysłu na to w co grać warto sięgnąć po profesjonalne rankingi poświęcone grom na konsolę. Miliony fanów danej gry świadczą o jednym – jest ona na pewno warta uwagi. Do wyboru mamy gry akcji, gry zręcznościowe, gry RPG, gry przygodowe, sportowe, towarzyskie czy symulujące prawdziwe życie. Ważne jest jednak to by miedzy grą a prawdziwym życiem znaleźć odpowiedni balans. Nikt chyba nie chce być nazywany freakiem czy kompletnym no’lifem.

Dodaj komentarz

Comment
Name*
Mail*
Website*